03.20. Péntek
1. A só /magyar népmese/ 5. nap
Már sok szemszögből hallották a mesét, most egy rövid rajzfilm megnézése következik a Magyar népmesék sorozatból. Már ismerősként fogadják a filmet, talán már a szöveget is mondják a mesélővel együtt.
2. Mozgás, mozgásos játék
- Terep előkészítés (kisebb akadályok kirakása) pld. kis szék, sámli, párna stb. - most jön a találékonyság...)
1. Bemelegítés: zenés gimnasztika - ritmikus zenével. Van egy jó hírem! Utánzásra épülő, modellkövető mozgás, azaz anyának /apának/ is csinálnia kell!
- Kargyakorlatok /karlengés, hajlítás/ ; Törzsgyakorlatok /hajlítás, körzés, döntés/ Lábgyakorlatok /szökdelés, guggolás, lendítés/
2. Fő gyakorlat keretjátékkal
Keretjáték - kirándulunk a tavaszi erdőben. Most kellenek a különböző akadályok - kisebb akadálypályát építhetünk, amire fel kell lépni, meg kell kerülni, alábújni, csúszni-mászni, egyensúlyozni. "Veszélyes ez az erdő," különböző akadályokon keresztül lehet csak eljutni a célhoz.
Lényeg, hogy jól kimozogják magukat. Menjenek végig többször a pályán. Közben használhatjuk az irányokat névutókat (jobbra, balra, előtte, mögötte, alatta) ezzel is láthatjuk, hogy rendben vannak-e a térirányok.
3. Levezető játék /Fantázia játék/
A kirándulás vége az "erdei házikónál" ér véget ( a házikó lehet egy szőnyeg, egy kijelölt terület stb.
Süt a nap - kint szaladgálhatnak a gyerekek a réten / nehezíthetjük szökdeléssel, féllábon, guggolva stb./ Jelre /taps, dob, dobbantás stb. - ezt mi adjuk/ nagyon gyorsan vissza kell érni a kijelölt területre, a házba!
3. Környezet
A tavasz témakörében gyűjtött "kincsek" rendezése, képeskönyvek közös megnézése stb. Végezzünk matematikai műveleteket, számláljuk meg, hasonlítsunk össze stb. Ha sikerült virágot ültetni, ne felejtsük el gondozni!
Játék: Hány virágot ismersz? Ketten - hárman is játszhatják. Felváltva kell virágneveket mondani, akinek nem jut több virág az eszébe, zálogot ad. A zálogot verssel, énekkel lehet kiváltani.